7 Şubat 1981 tarihinde Adana’da kurulan SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri A.Ş., kurulduğu yıldan itibaren yerel yönetimlere özgü yazılım geliştirme işini ilk başlatan şirket olmuş, daha sonra bu sektörde bilgi teknolojilerinin tüm parçalarını içeren anahtar teslimi çözümler geliştirmiş ve sunmuştur.

SAMPAŞ kurulduğu yıldan bugüne sektörde öncü ve yönlendirici bir kuruluş olmayı kendine ilke edinmiştir.

Türkiye’nin ilk “Akıllı Kent” mimarı olan SAMPAŞ; bilgiye ve akla dayalı, sosyal faydanın rant ve kara feda edilmediği, hak sahiplerinin korunduğu ve yerinde dönüşüm yöntemi ile “Akıllı Kentsel Dönüşüm” projeleri gerçekleştirmektedir.

SAMPAŞ bu projelerle Türkiye’nin kentsel dönüşüm sürecinde belediyelerimiz ile işbirliği içerisinde “Akıllı, Estetik ve Sürdürülebilir” Kentlerini inşa etmeyi hedeflemektedir.

Bu kapsamda; uzlaşı ofislerimizle, konusunda alanlarının en iyileri olan tecrübeli ekibimizle sizler için bir çözüm ortağı olmak öncelikli hedeflerimizdendir.

SAMPAŞ sadece proje üretip işleri çözüm ortaklarına delege etmez, bilakis yatırımcılar, hak sahipleri ve belediyeler ile ortak çalışarak tüm ortakları arasında kusursuz iletişimi sağlar ve onlar adına karşılaşabilecekleri her türlü sorunu çözer.

Kentsel Dönüşüm Projelerimiz daima zemin durumu ya da sağlıksız yapılaşmadan kaynaklanan risklerden arındırılarak, her türlü potansiyeli ortaya çıkartılıp hayata geçirilerek, altyapısı tamamlanarak ve gerekli sosyal donanımı sağlanarak, akıllı, sağlıklı, güvenli yaşam alanı oluşturularak en yüksek standartlarda hazırlanır.

SAMPAŞ; Mimarlar, şehir plancıları, peyzaj mimarları, mühendisler, sosyologlar ve ekonomistler gibi farklı disiplinlerden oluşan uzman teknik kadrosu ve Akıllı Kentsel Dönüşüm Teknoloji Çözümleri ile çözüm ortağınız olarak hizmet vermektedir.